Постановою від 10.09.2022 № 1019 Кабміном внесені зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів та Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.
1. Внесено зміни та доповнення до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 № 340, які конкретизують порядок використання в Україні посвідчень водія іноземної держави. Зокрема:
- Особа має лише одне посвідчення водія, що підтверджує її право на керування транспортними засобами діючих категорій, зазначених у ньому.
- У разі зміни персональних даних (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать) власник посвідчення водія зобов’язаний здійснити його обмін не пізніше десяти днів з дня отримання нового документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи.
- У разі наявності в посвідченні водія іноземної держави двох або більше категорій на право керування транспортними засобами теоретичний та практичний іспити складаються за вищою категорією із зазначених у такому посвідченні водія.
- Обмін посвідчення водія іноземної держави на національне посвідчення водія не проводиться в разі:
– закінчення строку дії такого посвідчення водія;
– наявності відомостей про позбавлення власника такого посвідчення водія права на керування транспортним засобом;
– наявності відомостей про тимчасове обмеження власника такого посвідчення водія права на керування транспортним засобом
Теоретичний та практичний іспити для отримання права керування транспортними засобами приймаються уповноваженими працівниками територіальних сервісних центрів МВС, вимоги до яких визначаються МВС.
2. Внесено зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 № 1388. Зокрема, передбачено можливість замовити послугу з перереєстрації транспортних засобів через електронний кабінет водія або засоби Порталу Дія шляхом формування та подання заяви в електронній формі за встановленою формою. Оформлення заяви в електронній формі завершується накладенням електронного підпису. Достовірність викладеної в заяві інформації перевіряють уповноважені особи сервісного центру МВС.
Перереєстрація транспортних засобів через електронний кабінет водія або засобами Порталу Дія не проводиться в разі, коли:
- у відомостях заяви або в Єдиному державному демографічному реєстрі відсутня інформація щодо задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи (крім внутрішньо переміщених осіб, інформація щодо яких підтверджується даними з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб);
- власник та/або транспортний засіб перебувають у розшуку;
- відсутня інформація, що підтверджує сплату податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством;
- під час перевірки відповідних відомостей, внесених в електронній формі, виявлено недостовірну інформацію або розбіжності (у такому разі кошти, сплачені за надання послуги, не повертаються).
Отримання замовлених через електронний кабінет водія або засобами Порталу Дія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та номерних знаків здійснюється позачергово особисто під підпис після пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне або тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, та обов’язкового повернення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, номерних знаків (крім перереєстрації у зв’язку із втратою, викраденням свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та/або номерного знака), на підставі якого здійснювалося замовлення послуги в електронній формі.
Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються після проведення експертного дослідження. Експертне дослідження транспортних засобів фахівцями не проводиться в разі:
- державної реєстрації нових транспортних засобів;
- перереєстрації транспортного засобу у зв’язку із зміною найменування та місцезнаходження юридичних осіб, прізвища, власного імені, по батькові (за наявності), місця проживання фізичних осіб, які є власниками;
- перереєстрації транспортних засобів у зв’язку з переобладнанням для роботи на газовому моторному пальному та альтернативних видах рідкого і газового пального;
- видачі, визнання недійсним реєстраційного документа для виїзду за кордон (його повернення) або визнання недійсним тимчасового реєстраційного талона на транспортний засіб особистого користування, тимчасово ввезений на митну територію України;
- видачі, визнання недійсним тимчасового реєстраційного талона на право керування транспортним засобом;
- зняття з обліку транспортного засобу у зв’язку з його вибракуванням у цілому;
- перереєстрації транспортних засобів, ввезених під зобов’язання про зворотне вивезення;
- перереєстрації транспортних засобів у разі зняття з обліку в органах соціального захисту населення (за винятком транспортних засобів, зареєстрованих до вересня 2019 року);
- перереєстрації транспортних засобів у зв’язку із зміною типу транспортного засобу за призначенням, пов’язаної з установленням або демонтажем спеціальних світлових сигнальних пристроїв;
- перереєстрації транспортного засобу в разі заміни (втрати) номерного знака або закріплення (перезакріплення) індивідуального номерного знака;
- перереєстрації транспортних засобів у разі втрати свідоцтва про реєстрацію (за винятком транспортних засобів, зареєстрованих до вересня 2019 року);
- перереєстрації транспортних засобів у разі заміни свідоцтва про реєстрацію;
- перереєстрації транспортного засобу у зв’язку з переходом права власності на транспортний засіб у спадщину (за винятком транспортних засобів, зареєстрованих до вересня 2019 року);
- перереєстрації транспортного засобу у зв’язку з переходом права власності на транспортний засіб за договором фінансового лізингу або зазначеним у такому договорі окремим договором купівлі-продажу (викупу) предмета лізингу, або іншим договором, визначеним договором фінансового лізингу.
Зареєстрованим до 18.10.2006 транспортним засобам, у реєстраційних документах яких відсутня інформація щодо ідентифікаційних номерів кузова, шасі (рами), протягом двох років з дня набрання чинності постановою КМУ від 10.09.2022 № 1019 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державної реєстрації транспортних засобів, допуску громадян до керування транспортними засобами», а таким транспортним засобам, зареєстрованим на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, – протягом двох років з дня припинення або скасування воєнного стану на відповідній території здійснюється присвоєння та нанесення на них спеціальних індивідуальних номерів на підставі заяви особи, за якою такий транспортний засіб був зареєстрований, з подальшою перереєстрацією такого транспортного засобу в установленому порядку. У разі коли протягом зазначених строків цим транспортним засобам не буде присвоєно та не нанесено на них спеціальні індивідуальні номери та не здійснено їх перереєстрацію, такі транспортні засоби вважаються незареєстрованими на території України.
Зняття з обліку транспортних засобів (крім вибракування транспортного засобу в цілому) проводиться в сервісному центрі МВС або в центрі надання адміністративних послуг на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного або приватного виконавця чи рішення суду та за умови проведення експертного дослідження фахівцями, які проводять експертне дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів і внесення відповідних відомостей, що містяться у висновку експертного дослідження, до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
3. Внесено зміни до Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженого постановою КМУ від 20.05.2009 № 487. Зокрема, підготовкою водіїв транспортних засобів опікуються разом із МВС, МОН, Мінінфраструктури також Мінекономіки (замість Мінсоцполітики).
5. Внесено зміни до Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого постановою КМУ від 14.11.2018 № 1197.
Джерело: портал Журнал “Охорона праці”
Автоекзаменатор «Охорона праці»: програмне забезпечення + готові навчальні матеріали
Автоекзаменатор. “Охорона праці” , призначений для навчання та перевірки знань персоналу з питань охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки, а також різних норм та правил. Включає програмне забезпечення і готові навчальні матеріали більш ніж за 200 нормативно-правовими актами. Навчальні матеріали включають тексти НПАОП і тести.