Надрокористувачам став доступний Електронний кабінет надрокористувача на єдиній національній платформі ЕкоСистема. Про це повідомило Міндовкілля.
Сервіс дозволяє:
- подати заяви та пакети документів для отримання чи переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами;
- продовжити строк їхньої дії, внести зміни або розширити межі;
- отримати пропозиції від Міндовкілля щодо можливості надрокористування та погодження від органів місцевого самоврядування.
Електронний кабінет дозволить пришвидшити процес опрацювання поданих заяв і зменшити кількість повернень документів через допущені технічні помилки.
Функціонал е-кабінету передбачає використання ГІС-системи, за допомогою якої онлайн можна буде перевірити контур кожної заяви на наявність перетинів з дійсними спеціальними дозволами, іншими заявами, об’єктами природно-заповідного фонду, Державного земельного кадастру України та водними об’єктами.
Також Міндовкілля запустило застосунок ЕкоЗагроза – офіційний вебресурс і мобільний додаток.
Завдяки застосунку кожен зможе дізнатись достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші довкіллєві дані. Наприклад, якщо телеграм-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря.
«Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари по нафтобазам або підрив цистерн з хімікатами, починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поряд. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни, ми розуміємо, що українцям важливо мати у СМАРТФОНІ єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили вебресурсі мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися:
1. дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні;
2. актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.
Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо.
Для зручності кожного, у застосунку доступна функція виклику екстрених служб.
Джерело: Міндовкілля